Malwina klass A Frigotaimed

9.4043.50

Tarne alates 20.04.2024

Klass A diam. 10-14 mm

Taime kategooriad sõltuvad risoomi läbimõõdust ehk juurekaela diameetrist

Malwina

Pakendis 20 tk, Pakendis 50 tk, Pakendis 100 tk

Kirjeldus

Iga aednik unistab maasikatarbimise hooaja pikendamisest. See maitsev ja tervislik mari on alati kasulik toidulaual. Malwina sort on valmis selle unistuse ellu viima! See marjasort  lõpetab maasikasortide maasikahooaja ja ta lõpetab selle säraga, sest Malwina maasikas on üllatavalt hea mitte ainult välimuselt, vaid ka maitselt.

Valmib väga hilja. Olenevalt kasvupiirkonnast võib vilja kandma hakata juuni lõpust juuli keskpaigani.  Viljaperiood pikeneb ja võib olenevalt ilmast olla 2–3 nädalat. Kuumal ja päikesepaistelisel suvel valmivad maitsvad marjad kiiremini. Marjade kuju on väga ilus, kergelt südant meenutav ja värvus eriline. Tehnilise küpsuse staadiumis ei erine see teistest sortidest, kuid täielikult küpsena muutub see rikkalikuks ja kirsiseks.

Malwina maasikate maitse on väljaspool kiitust. Aroom on tugev, meenutades metsmaasikaid. Marjade kaal on märkimisväärne. Esimesel kogumisel võib see ulatuda 35 grammi. Ühelt põõsalt saate koguda kuni 800 grammi.  Kuid hea põllumajandustehnoloogia võimaldab Teil seda arvu suurendada 1 kg-ni. – see on hea tulemus. Marjad on ühtaegu tihedad ja mahlased. Põõsad on väga võimsad, hästi arenenud lehtede ja suure hulga servadega. Selliseid põõsaid on tore imetleda – 50 cm kõrgusel võib nende läbimõõt olla 60 cm. Selle sordi õievarred asuvad lehtede all, mistõttu on marjad päikesekiirte eest turvaliselt peidus ega küpse kuumus. Õisikud on üsna suured, kahesoolised, seetõttu ei vaja see maasikas tolmeldajat.

Külmade ja vähese lumega talvedega piirkondades tuleb istandus talveks katta põhu või katelooriga.